Sakussaare ekstreemmatk

Matka nimetus: SAKUSSAARE EKSTREEMMATK
Matkateekonna orienteeruv pikkus: 20 km
Asukoht: endine Lessu küla, Torma vald / Tammissaare raba, Sakussaare soo, Tammissaare Hoiuala, Küünissaare Hoiuala, Jõgeva vald, mõlemad Jõgevamaa

MATKA KIRJELDUS:

Sakussaare matk – karm ilustustega vürtsitatud esktreemmatk Eestimaa kõige metsikumatesse paikadesse.

Käime ära mahajäetud ja ajahambast puretud Lessu küla keskuses ja selle küla alla kuuluvates kaugel sellest eemal asuvates talukohtades, mis kõik asuvad soosaartel. Nõndamoodi meenutavad sealsed kohad tervikuna kui tsivilisatsioonist kaugel eemal asuvaid põlispuudega ilmestatud idüllilisi paigakesi, kust avanevad hunnitud vaated iga ilmakaare suunas, kuid mida on piiramas igast suunast metsik kollimetsa tüüpi hirmutava hoiakuga ürgloodus koos sinna juurde kuuluvate niiskete soisete alade ning kohati ka koguni sulnide rabamassiividega. inimjalg siia ei satu, või kui satubki, siis väga harva ja sedagi vaid ehk mingisse lähiümbruse piirkonda.

Mida kaugemale aga vanast küla keskusest, seda ähvardama hoiaku võtavad puutumatu looduse metsikud laaned ja sood ning rabad. Puutumatu loodus saavutabki siin oma tõelise neitsiliku puutumatuse. Kõige suuremad pärlid saavad kindlasti olema Sakussaare ja Tammissaare kunagised talukohad, nende kõrval ka Küünissaare, Tirengi, Kaerasaare ja Põlendiku talukohad. Alahinnata ei maksaks ka Lessu küla südamikku. Ka sellele kohale on Looja kuhjaga puutumatut silmailu kinkinud ja simajat sulnidust maha raputanud. Kui on muraka-või jõhvikaaeg, siis soovi korral võib korjata Tammissaare rabast ka murakaid ja jõhvikaid. Matka lõunavaheajal keedame Sakussaarel väeteed Eestimaa loodusmaastikul kasvavatest taimedest.

Matka suveperiood 01.05-30.10

Matka talveperiood 01.12-01.03

Soovituslik maksimaalne osalejate arv matkal – 12 inimest

Võta ühendust: info@loodusmatk.eu või +372 50 63323

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s