Valkse matk

Matka nimetus: VALKSE MATK 
Matkateekonna orienteeruv pikkus: 6 km
Asukoht: Valkse küla, Piirsalu, Risti vald, Läänemaa

MATKA KIRJELDUS:

Käime läbi kogu küla ja iga sealse endiseaegse talukoha, siin-seal on näha majade vundamente või varemeid, palju on kiviaedasid, vanu kaeve, iidseid põlispuid (mis eemalt vaadatuna moodustavd nagu mingeid hiiesalusid), palju on hiidrahne ja kive. Peatume veidi pikemalt selliste talukohtade nagu Onemaa (Õnnemaa), Paju, Valkse-Uuetoa ja Uuevalkse juures. Kui on varakevadine aastaaeg siis korjame nurmenukke ja kortslehti. Endisaegne küla hingus on siiamaani veel küla kohal hõljumas. kõikjal maalilisus ja kaunid vaated. Räägime kohalikest legendidest ja muinas-eesti ajaloost, mütoloogiast ja traditsioonidest. 

Kui mujal Eestimaal ägas talupoeg mõisatööde all siis siinne paik oli nagu riik riigis – n.ö. mitteametlik talupoegade vabariik keset mõisaorjuse poolt ikestatud Eestimaad. Lõuna ajal joome Uuevalkse nurmel (siit avaneb simajas vaade) väestatud väejooki, nn. loodustaimedest teed (kui leiame kortslehti siis joome kortslehe teed, see on jumaliku väega… kui aga mitte siis mõnda muud huvitavat taimeteed või taimetee segu). Tee kõrvale pakume šokolaadi. Õpime tundma erinevaid nurme-, põllu-, soo-ja metsataimi.

Matka lõpus saab lisatasu eest tellida endale rikkaliku mahedatoidulise õhtusöögilaua Lau külas. Matkalistel, kes soovivad õhtusööki tellida, paluks sellest vähemalt 3 päeva enne matkapäeva teada anda. Lisaks ka suitsusauna kasutamise  ja ööbimise võimalus. Suitsusaun –al. 150 eurot õhtu. Suitsusaunaks on väga arhailise väljanägemisega idüllilise veekogu ääres paiknev majake, mis viib meid tagasi ammuste aegade juurde.

Matka suveperiood: 15.04-30.10

Matka talveperiood: 01.12-01.03

soovituslik maksimaalne osalejate arv matkal – 8 inimest

Võta ühendust: info@loodusmatk.eu või +372 50 63323

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s