Tõugussaare öömatk

Matka nimetus: TÕUGUSSAARE  ÖÖMATK
Matkateekonna pikkus: 8 km
Asukoht: Tõugussaare (Kilingi raba), Tõugussaare soosaar, Kõrvemaa MKA, Paide vald; Tõugussaare (Kilingi) raba, Tõugujärv, Albu vald, mõlemad Järvamaa

MATKA KIRJELDUS:

Vaatame üle legendaarse Kiigumõisa hiidkivi (millele võib soovi korral ronida, kivi läänepoolses kallakus moodustuksidki nagu trepiastmed). Imetleme imelisi vaateid Tõugussaare rabale ja Tõugussaare rabajärvele, mille keskel on maaliline kaskedega kaunistatud järvesaareke. Kui ilmaolud soosivad siis on hommikune udu ja sellest välja tulev müstiline päikesetõus meie päralt. Need on tõesti unustamatud hetked ja mitte igaühele pole neid elus antud. Et neid asju näha ja seda kõike mõista ja sellest õigesti aru saada ja ja… sellest maksimum välja pigistada, selleks peab olema kõigele uuele avatud.

 Kiikame neljale Tagusaarte soosaarele (Kõigipuudesaar, Sarvesaar, Kolmetammesaar ja Vanakasesaar). Nendelt avanevad simajad vaated ümbruskonnale. Tutvume Tõugussaare soosaarega, mis on väga ürgne muinasjutulise haldjametsaga kaetud soosaar Tõugussaare raba lõunaosas. Räägime kohalikest legendidest ja muinas-eesti mütoloogiast ja traditsioonidest. Matkamise lõunaajal keedame Iiripillisaarel väeteed Eestimaa loodusmaastikul kasvavatest taimedest, sööme kakkusid ja näksime maiustusena peale šokolaadi. Jõhvikate (aprillist-maini ja augustist-novembrini) ja rabamurakate (juulikuu jooksul) ajal on võimalik osa saada nende marjade poolt pakutavast maitseelamusest.

Kui õhtul aega ja jõudu üle jääb siis teeme väikse külaskäigu ka arhailisele purdele Veskipere juures, kust avanevad maalilised vaated Jägala jõele (asub peatuskohast u. poole km kaugusel). Lisaks eelmainitule õpime tundma erinevaid taimi, nii nurme-, soo-, raba-kui ka metsataimi. Matka lõpus saab lisatasu eest tellida endale rikkalliku mahedatoidulise hommikusöögilaua Lau külas. Hommikusöögi hind al. 7 eurot inimese kohta. Matkalistel, kes soovivad hommikusööki tellida, paluks sellest vähemalt kolm päeva enne matkapäeva teada anda.  Lisaks ka suitsusauna kasutamise  ja ööbimise võimalus. Suitsusaun – 150 eurot õhtu. Suitsusaunaks on väga arhailise väljanägemisega idüllilise veekogu ääres paiknev majake, mis viib meid tagasi ammuste aegade juurde.

Matka suveperiood 15.05-30.10

Matka talveperiood 01.12-01.03

Soovituslik maksimaalne osalejate arv matkal – 8 inimest.

Võta ühendust: info@loodusmatk.eu või +372 50 63323

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s