Rahama

Matka nimetus: RAHAMA MATK
Matkateekonna orienteeruv pikkus: 7 km
Asukoht: Vaharu soo, Pärinurme küla, Saue vald, Harjumaa

MATKA KIRJELDUS:

Käime ära Rahamatagusel mäel (soosaar Rahama soos), matkame Põlendmäe taguse tiigi äärde, mis on looduslikult kaunis koht piknikuks. Vanad tammed ilmestavad ja kaunistavad kõikjal ümbruskonna maastikku. Ümberkaudsed metsad olid tõenäoliselt kunagi puisniidud, sestap on praegugi tajutav seal selline puisniidulik ilme.

Käime Tammesõõrimäel, kus kasvavad enamuses iidsed tammed ja soosaare põhjaosas moodustub kasvavatest tammedest mingi saladuslik sõõr. mis sõõr see on kuidas see välja näeb, seda saab siis juba igaüks lähemalt näha. Pole välistatud, et kunagi võis siin asuda kas mingi hiiepaik või muidu mõni salajane kultuskoht. Hilisekevadisel ja varasuvisel aastaajal võib siinsetes madalsoodes kohata palju erinevaid käpalisi, mägistel soosaartel on aga valdavaks taimeks sel ajal kaunis kuldking. Jalutame Tammesõõrimäest Järvemetsa juurde, kust avanevad hunnitud vaated õõtsikkaldalisele Vaharu järvele. Räägime muinas-eesti ajaloost, mütoloogiast ja traditsioonidest.

Matka ajal keedame Tammesõõrimäel väeteed Eestimaa loodusmaastikul kasvavatest taimedest ja näksime maiustusena peale šokolaadi. Matka lõpus saab lisatasu eest tellida endale rikkaliku õhtusöögilaua Saula külas asuvas Viikingite külas. Õhtusöögi hind al.15 €  inimese kohta sõltuvalt inimeste soovidest. Erinevad menüüd on saadaval küsimise peale. Matkalised, kes soovivad õhtusööki tellida, võiksid sellest hiljemalt 3 päeva enne matkapäeva teada anda ja nad võiksid teada anda ka sellest, millised on nende õhtusöögi eelistused. Lisaks ka arhailise koopasauna kasutamise võimalus. Koobassaun – tunnihind 30 € (miinimumaeg kaheks tunniks). Koobassaun on oletatavasti üks arhailisemaid saunatüüpe. Läbi aastatuhandete on koopasaunas leilimõnu nautinud lugematu arv saunasõpru. Saunal on eesti rahvatraditsioonis tugev maagiline tähendus. Teame sauna kui halbade vaimude väljaajamise, tervenemise paika. Saun oli koht, kus elu algas ja ka lõppes. Lavale mahub korraga 10 inimest, eesruumi laudade taha kuni 20.

Matka suveperiood: 15.04-30.10

Matka talveperiood: 01.12-01.03

Soovituslik osalejate arv matkal kuni 12 inimest.

Võta ühendust: info@loodusmatk.eu või +372 50 63323

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s