Käometsa öömatk

Matka nimetus: KÄOMETSA ÖÖMATK
Matkateekonna orienteeruv pikkus: 8,5 km
Asukoht: Käometsa (Aela) raba, Aela MKA, Kaiu vald, Raplamaa

MATKA KIRJELDUS:

Käime ära öise-varahommikuse Suur-Aela järve (ka Aeljärv) juures, seisatame selle idakaldal hetkeks, silmitsema seda loodusilu ja laseme endast läbi selle puutumatud vaated. Läbi Aela raba laugaste liigume edasi vetruva rabametsaga kaetud Tähesaarele ja peatume mõneks ajaks selle kõrval asuva Tähelauka juures. Sulnid vaated igasse ilmakaarde on siit garanteeritud. See, mis nüüd juhtuma hakkab, saab olema midagi sellist: laskuksite justkui oma kõige sügavamatesse alateadvuse hingesoppidesse ja rändaksite just seal keset seda abstraktset ja ebamaist maailma.

Tähelauka juurest liigume otse edasi Käometsa enda poole. Käomets (või Käometsa mägi) on suhteliselt suur ja mägine haldjametsailmelise salumetsaga kaetud soosaar Kadja järve külje all. hommikuse müstikakihiga kaetud Kadja järve ääres teeme varahommikuse teepeatuse, st joome väeteed looduslikest taimedest, sööme kõrvale kakkusid ja näksime peale šokolaadi. Siinsed varahommikused vaated Kadja järvele on hunnitud ja väärivad seda, et neid unustamatuteks tituleerida. Matka jooksul räägime kohalikest legendidest ja muinas-eesti ajaloost, mütoloogiast ja traditsioonidest. Kui ilmaolud soosivad siis on hommikune udu ja sellest välja tulev müstiline päikesetõus meie päralt.

Tagasiteel alguspunkti lähme läbi Seamäe soosaarelt ja teeme väikese peatuse nii Väike-Aela järve juures, kui ka Suur-Aela ehk Aeljärve lõuna-ja kagukallaste juures. Soovijate võimalus nendes järvedes ujumas käia. Väike-Aela järv väärib siinkohal esiletõstmist oma simaja järvesaarega selle kaguosas, Suur-Aela järv väärib aga esiletõstmist veel oma vesiroosidega seoses. Sealses hommikuvalguses annavad need valgeõielised taimed igale ajas ja ruumis kulgevale matkajale palju rõõmu ja heaolutunnet veel lisaks juurde. Matka lõpus saab lisatasu eest tellida endale rikkalliku mahedatoidulise hommikusöögilaua Lau külas. Hommikusöögi hind al. 7 eurot. Matkalistel, kes soovivad hommikusööki tellida, paluks sellest vähemalt kolm päeva enne matkapäeva. Lisaks ka suitsusauna kasutamise  ja ööbimise võimalus. Suitsusaun – 150 eurot õhtu. Suitsusaunaks on väga arhailise väljanägemisega idüllilise veekogu ääres paiknev majake, mis viib meid tagasi ammuste aegade juurde.

Matka suveperiood 15.05-30.10

Matka talveperiood 01.12-01.03

soovituslik maksimaalne osalejate arv matkal – 8-10 inimest

Võta ühendust: info@loodusmatk.eu või +372 50 63323

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s