Kanamatsi matk

Matka nimetus: KANAMATSI MATK
Matkateekonna orienteruv pikkus: 7 km 
(kui matkajatel on soov ära käia ka kaugustes asuval hundisaarel, siis 10 km)
Asukoht: Kanamatsi raba, Endla lka, Preedi küla, Koeru vald, Järvamaa

MATKA KIRJELDUS:

Käime ära mägisel Kanamatsisaarel, mis on kaetud keskmises vanuses oleva salumetsaga. Hiliskevadest kesksuveni võib siit leida huvitavaid taimeliike, millest haruldasemad on sellised käpalised nagu kaunis kuldking ja punane tolmpea. Kanamatsisaar oli ennemuistsel ajal ohu korral ümbruskandi elanikele kindlaks pelgupaigaks. Külastame ka Kanamatsi laugast ja teel sinna ning tagasi möödume ka teistest väiksematest laugastest. Soovijatel võimalus ujumas käia. Eriliseks magnetiks on siin muidugi Kanamatsi raba ise oma hunnitute avarate vaadetaega. On näha, et Suur Looja pole siin iluga koonerdanud. Lisavõimalusena, kui matkalised soovivad, on võimalus ära käia ka kauguses asuval üksildasel müstilise hõnguga Hundisaare soosaarel.

Hundisaarel kasvab palju kuuski ja haabasid. Matka jooksul räägime kohalikest legendidest ja muinas-eesti ajaloost, mütoloogiast ja traditsioonidest. Jõhvikate (aprillist-maini ja augustist-novembrini), kukemarjade (juulikuu jooksul), rabamurakate (juulikuu jooksul) ajal on võimalik osa saada nende marjade poolt pakutavast maitseelamusest. Seente hooajal leiab maistvaid punapeaga haavapuravikke ja muid seeni nii Kanamatsisaarelt kui ka Hundisaarelt.

Lõunaajal keedame Kanamatsisaarel väeteed Eestimaa loodusmaastikul kasvavatest taimedest ja näksime maiustusena peale šokolaadi. Matka lõpus saab lisatasu eest tellida endale rikkalliku mahedatoidulise õhtusöögilaua Lau külas. Matkalistel, kes soovivad õhtusööki tellida, paluks sellest vähemalt kolm päev enne matkapäeva teada anda. Lisaks ka suitsusauna kasutamise  ja ööbimise võimalus. Suitsusaun – al. 150 eurot õhtu. 

Matka suveperiood 15.05-30.10

Matka talveperiood 01.12-01.03

soovituslik maksimaalne osalejate arv matkal – 8-10 inimest

Võta ühendust: info@loodusmatk.eu või +372 50 63323

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s