Lummav Karukõrve

Matka nimetus: KARUKÕRVE MATK
Matkateekonna orienteeruv pikkus: 8 km
Asukoht: Karukõrve soosaar, Marimetsa LKA, Leila küla, Kullamaa vald, Läänemaa

Matka esimene peatuspunkt asub Leila ohverdamiskoha juures. Siin kasvavad iidsed tammed ja asub ohvrikivi, paika ümbritseb müstilisus. Omal kohal on siin ohvriannid Metsavanale. Siit edasi jätkub teekond läbi madalsoo Karukõrve suunas ja Karukõrvele jõudes veedamegi enamuse matkaajast sellel umbes 1 ruutkilomeetri suurusel puutumatu ürmetsaga kaetud soosaarel. Kui on seenehooaeg siis Karukõrve on alati kostitamas seenehuvilisi kõige ihaldatumate seentega. Siit võib leida nii maitsvaid delikatess-seeni nagu kivi- ja  haavapuravikke kui ka pea kõiki muid seeni, mida mujal tuleb eraldi metsadest korjata.

Karukõrves saab seda kõike teha ühest kohast. Lisaks, siit leiab ka selliseid haruldasi seeneliike nagu maksakuid ja hiidvöödikuid. Üldjoontes on Karukõrve seenehuviliste jaoks tõeline meka, siinse soosaare pealt võib heal aastaajal leida päris paljusid Eestimaal tuntuid seeneliike. Käime ära Karkõrve vanas tammikus, mis olevat olnud kunagaine pelgupaik. Soosaare lääneosas asuvad imelikud augud maapõues, vist endisaegsed kunagised paemurrukohad – vaatame ka need üle ja laseme kõigel heal ja ürgsel endast läbi lasta. Räägime ka eestlaste muinasajaloost, mütoloogiast ja traditsioonidest.

Lõunapausi ajal keedame Karukõrve loodeosas väejooki Eestimaal tuntud ravimtaimedest ja näksime kõrvale šokolaadi. Matka lõpus saab lisatasu eest tellida endale rikkaliku mahedatoidulise õhtusöögilaua Raplamaal, Lau külas.  Matkalistel, kes soovivad õhtusööki tellida, paluks sellest vähemalt kolm päeva enne matkapäeva teada anda. Lisaks ka suitsusauna kasutamise  ja ööbimise võimalus. Suitsusaun –al. 150 eurot õhtu. Suitsusaunaks on väga arhailise väljanägemisega idüllilise veekogu ääres paiknev majake, mis viib meid tagasi ammuste aegade juurde.

Matka suveperiood 21.07-30.10

Matka talveperiood 01.12-01.02

soovituslik maksimaalne osalejate arv matkal – 8 inimest

Võta ühendust: info@loodusmatk.eu või +372 50 63323

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s