Iiripillisaare öömatk

Matka nimetus: IIRIPILLISAARE ÖÖMATK
Matkateekonna orienteruv pikkus: 8 km
Asukoht: Iiripillisaar, Plaamandisaare raba, Kõrvemaa MKA, Paide vald, Järvamaa

MATKA KIRJELDUS:

Käime ära muinasjutulisel haldjametsaga kaetud Iiripillisaarel, kus kasvab vana laialehine salumets, milles enamuse moodustavad vanad tammed ja pärnad. Tasub mainida, et hiliskevadest varasuveni õitsevad siin kaunid kuldkingad. Lisaks Iiripillisaare soosaarele käime ära ka Sibisaare ja Kabelisaare nimelistel soosaartel, jalutame mööda Plaamandisaare raba ja imetleme selle varahommikust ürgset ilu nii rabamaastiku kui ka laugaste näol. Kui ilmaolud soosivad siis on hommikune udu ja sellest välja tulev müstiline päikesetõus meie päralt. Need on tõesti unustamatud hetked ja mitte igaühele pole neid elus antud. Et neid asju näha ja seda kõike mõista ja sellest õigesti aru saada ja ja… sellest maksimum välja pigistada, selleks peab olema kõigele uuele avatud. Sõnades ja isegi piltides kõike seda ilu edasi anda ei ole võimalik, seda lihtsalt peab kohapeal ise nägema.

Muideks, Kabelisaare nimeline soosaar võis väga vabalt ennevanasti olla just hiiepaik. Kuna pea kõik Kabeli-nimelised kohad olid muinasajal endised hiipeaigad. Hiljem ristiusu ja kirikute aegu hakati neid nimetama paljudes kohtades kas siis Kabelimägedeks või Kabelisaarteks. Tagasiteel Iiripillisaarelt põikame korraks ka Jägala jõe juurde ja peatume selle ürgsel kaldaveerel, et sisse ahmida neid simajaid vaateid, mida pakub meile sealne loodus. Jõhvikate (aprillist-maini ja augustist-novembrini) ajal on võimalik osa saada nende marjade poolt pakutavast maitseelamusest.

Matka ajal keedame Iiripillisaarel väeteed Eestimaa loodusmaastikul kasvavatest taimedest ja näksime maiustusena peale šokolaadi. Matka lõpus saab lisatasu eest tellida endale rikkaliku mahedatoidulise hommikusöögilaua Lau külas. Hommikusöögi hind al. 7 eurot. Matkalistel, kes soovivad hommikusööki tellida, paluks sellest vähemalt kolm päeva enne matkapäeva teada anda. Lisaks ka suitsusauna kasutamise  ja ööbimise võimalus. Suitsusaun – 150 eurot õhtu. Suitsusaunaks on väga arhailise väljanägemisega idüllilise veekogu ääres paiknev majake, mis viib meid tagasi ammuste aegade juurde.

Matka suveperiood 15.05-30.10

Matka talveperiood 01.12-01.03

soovituslik maksimaalne osalejate arv matkal – 8 inimest

Võta ühendust:info@loodusmatk.eu või +372 50 63323

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s